Alışverişi Yepyeni Bir Boyuta Taşıyan Akım: Showroomlarda Sanat

Kendine özgü bir tasarım kültürünü oluşturmuş kadınların yarattığı stil ile kreatif silüetlerin yaşama kazandırdığı sanat eserlerinin enerjisini tek bir potada buluşturan bakış açısı son dönemde seçkin çevrelerin dikkatini çekmeyi başardı. Bu bağlamda kurgulanan showroomlar da oldukça yenilikçi bir çehreye kavuştu. Alışverişe ayrılan zamanı yalnızca bedeni süsleyen parçalar arasında dolaşmaktan çıkaran bu motto, mağazada geçirilen anların ruhu besleyen çok özel ritüellere dönüşmesini sağladı.

denk geldi serisi

Showroomlarda sanat fikri kullanıcılar tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı. Bu da modern bakış açısını kaliteyle harmanlayan markaları sanatla bir araya getirdi diyebiliriz. İşte seçkin siluetlere yaşamın her anında özel tecrübeler yaşatmayı vizyon edinen Rivus da showroomlarında tinsel etkiler yaratacak sanat eserlerine yer veren markaların başında geliyor.

Showroomlarda Sanat Akımının Öncüsü Bir Araba Markası

Araba showroomlarının büyük bir ilgi topladığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. İşte bu ilgiyi çok da geç olmayan tarihte farklı alana yönlendiren bir anlayış doğdu. Farklı segmentlerde araçlar üreten markalardan biri showroomlarında kreatif sanat eserlerini sergilemeye karar verdi. Bu bağlamda yapılan çalışmalar doğrultusunda bir yarışma düzenlendi. Ve süreç sonunda dönemin genç, dinamik ve yeniliğe açık yaratıcı ruhlarını eserlerine yansıtma başarısı gösteren isimlerle devam edildi. Sonuçta ise doğası gereği yüzü geleceğe ve teknolojik gelişmelere dönük olan araç sektörünü modernist bir bakış açısıyla kullanıcıya yansıtan enfes eserlerle dolu bir showroom elde edildi.

Bu Leziz Vizyon Tasarım Endüstrisinin İlgisini Çekti

Her açıdan kesinlikle “yenilikçi” bir fikir olarak değerlendirilen showroomlarda sanat, moda alanında özgün işler yapan markaların dikkatini çekti. Aslında bugüne kadar sektöre öncülük eden ve trendleri belirleyen markaların çoğu sanatı bir şekilde kullanıcısıyla buluşturmayı başarmıştı. Yaratılan kombinler ve bu aksanların sergilendiği modeller markanın yüzünü yansıtacak formlarıyla ön plana çıkıyordu. Bu bağlamda baktığımız zaman güçlü bir kültürü olan markaların her daim sanatla iç içe yaşadığını söyleyebiliriz. Ama showroomlarda sanat eseri sergileme ve bu eserlerle tasarlanan parçaları tek bir potada eritme anlayışı kısa bir süre önce baskın gelmeye başladı.

Rivus’un Yüzü: Modernist Metaforlar

Tasarımlarının her detayında kendini kanıtlamış kadınların özgüvenini yansıtan Rivus, çağdaş dünyanın aritmetiklerini yakından takip ediyor. Zaten kullanıcılara sunulan tüm kreasyonlar modern şehirli kadını zamansız parçalarla buluşturmayı hedefliyor. Bu bakış açısıyla ilerleyen Rivus, showroomlarda sanat akımını muhteşem bir şekilde kendi DNA’sına işliyor.

Crow” & “Bad Boy

Rivus’un beraber çalıştığı sanatçılar özgünlüğünü ispatlamış isimler. Kült fikirleri kreatif düşüncelerinin süzgecinden geçirerek yepyeni eserler ortaya çıkaran birçok Türk heykel ve fotoğraf sanatçısını showroomlarına davet ediyor. Yurt dışında sanat duayenlerinin beğenilerini toplamış ve ödül almış isimleri zevkle ağırladığı showroomlarda size duyulara hitap eden görsel bir şölen yaşatma amacı güdüyor.

Belirsizlik

Rivus’un showroomlarda sanat akımı ışığında kurguladığı alanlarda modern dünyanın metaforlarını leziz bir şekilde yansıtan parçalar var. Yaratıcı ellerde yeniden hayat bulan mermer kimi zaman kadın bedeninin güzelliğini ve gizlerini yansıtan bir parçaya dönüşüyor. Bazense soğuk mermerin duygusal dünyanın karmaşıklığını estetik ile birleştirerek fütüristik bir eser haline geldiğini görüyoruz. Bunun yanında Rivus showroomlarında bakır gibi farklı materyalleri minimal dokunuşlarla enfes parçalar haline getiren isimlerin ve siyah beyaz fotoğrafın zamanı durduran muazzam enerjisini alana taşıyan fotoğrafçıların eserlerine de rastlamak mümkün.

Sergilenen Kombinler de Sanat Algısı Uyandırıyor

“Denk Geldi” Serisi

Showroomlarını modern sanat galerisi kurgusu ile donatarak farkını ortaya koyan Rivus, kreasyonlarını hazırlarken de sanatla bağını koparmıyor. Duru güzelliğe tutkun seçkin kadınların duruşunu güçlendiren kombinler, sergilendikleri alanda estetiği ve sanatı temsil ediyor. Siz de dilediğiniz zaman Rivus ile tanışarak markanın size sunduğu tüm ayrıcalıkları tadabilir, kişisel trend yaratma yolculuğunuzda size eşlik edecek kusursuz parçaları burada bulabilirsiniz.