Doğa Seni Çağırıyor!

Metropol yaşamı her geçen gün biraz daha yoğun ve yorucu bir hale geliyor. İş hayatının stresi üzerine şehir akışı eklenince de modern insan hem beden hem de ruh bakımından atalarından çok daha büyük bir baskı altında kalıyor ve yıpranıyor. Bu durumun değişmesi gerektiğini öngören uzmanlarsa çok daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmenin yolunun doğadan geçtiğini söylüyor. Bu bağlamda yaşam alanlarından tüm hayat felsefesine ve hobilere kadar köklü değişiklikler yapılmasını öneren uzmanlar modern insanı doğa ile sık sık buluşmaya davet ediyor. Siz de temposu yüksek, seçkin yaşamınızın içerisinde birkaç küçük dokunuş yaparak ve yeni alışkanlıklar edinerek hayat kalitenizi ciddi oranda yükseltebilirsiniz.

Değişime Yaşam Alanlarını Düzenleyerek Başlayın

Natürel dokunun beden ve ruh üzerindeki iyileştirici etkisini yaşama dahil etmek için yapılabilecek en iyi şey, evlerin açık alanlarını değerlendirmek. Bahçe, balkon ve terasları dört mevsim boyunca kullanılabilecek fonksiyonel alanlara dönüştürerek doğayı günlük hayatın merkezine taşıyabilirsiniz. Hayallerinizdeki farklı kurguları modern dekorasyon aritmetikleriyle buluşturarak bahçeleri değerlendirebilirsiniz. Açık hava odaları ve mutfakları tasarlayarak evlerin doğayla buluşma noktasını yepyeni bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

çiçekler, huzurlu ortam

Bulduğunuz Her Vakitte Kendinizi Doğanın Kalbine Bırakın

Doğal yaşam ve doğa sevgisi denildiğinde akla ilk gelen toplum elbette İskandinavlar. Kuzey Avrupa’nın bu büyülü bölgesinde yaşayan halkın benimsediği en önemli kriter, açık havada zaman geçirmek. İşte friluftsliv olarak isimlendirilen yaşam felsefesi kuzeyin bu mistik ruhlu insanlarının her fırsatta kendini doğayla buluşmaya adamasından geliyor. Siz de bu felsefeyi yaşam kodlarınıza entegre edebilirsiniz.

Bu noktada yapılması gerekenler oldukça basit. Yoğun tempolu yaşamınızda yarattığınız her boşluğu natürel alanlarda değerlendirmelisiniz. Örneğin, işe spor saatlerini açık alana taşıyarak başlayabilirsiniz. Hem kardiyo hem yoga ve pilates odaklı egzersiz programlarını evlerin bahçesinde ya da yaşam alanınıza yakın geniş bir yeşil alan içerisine taşıyabilirsiniz. Hafta sonlarını ailenizle beraber orman yürüyüşleri yaparak geçirebilirsiniz. Fırsat bulduğunuzda İskandinav usulü ormanda mantar toplama etkinlikleri düzenleyebilir, hayvanların doğa içerisinde özgürce hareket edebildiği noktalarda keşfe çıkabilirsiniz. Minik tatillerinizi ve kaçamakları tabiatın kalbine inşa edilmiş, konforlu ve lüks kabinlerde değerlendirebilirsiniz.

Sosyalleşme Saatlerinin Tabiatın İçerisine Taşıyın

Doğanın üzerinizde yarattığı rehabilite etkisini fark ettikten sonra bu büyülü enerjiyi sevdiklerinizle de paylaşmak isteyeceksiniz. Bu aşamada yakaladığınız muazzam atmosferi sürekli kılmak için sosyalleşme ritüellerini doğanın içerisine taşıyabilirsiniz. Dostlarınıza bahçelerde düzenlenen brunch ve barbekü partilerinde buluşabilir, kalabalık gruplar halinde trekking aktiviteleri organize edebilirsiniz. Görüşmeler için sahil kenarına konumlandırılan yeşil alanları ya da geniş bahçesiyle doğayla bütünleşen seçkin mekanları tercih edebilirsiniz. Gün batımının insanı kendine hayran bırakan enfes renklerini doğal olarak gelişen seyir teraslarında izlerken dostlarınızla sıcak bir sohbet ortamı yakalayabilirsiniz.

meditasyon yapan kadınlar

Natürel Yaşam Kodlarını Stilinize İşleyin

Stil, her şeydir. Tercih ettiğiniz kıyafetler hem günün enerjisini belirler hem de yaptığınız aktiviteden aldığınız keyfi doğrudan etkiler. Bu bağlamda doğal yaşamla iç içe geçirilen dakikalarda çevreyle uyumlu armoni yakalayan ve size sınırsız konfor sunan kombinlere yönelmekte fayda var.

Özgür ruhlu şehir stili içerisinde kendisine bir yer edinen eşofman takımları hafta sonu doğayla geçirilen baş başa saatlerde stilinden ödün vermek istemeyenler için ideal. Jogger pantolonlar, bol kesim eşofman altları, boyfriend tarzı sweatshirtler, croptop modelleri… Hepsini kişisel tasarım kültürünüze uygun bir kombinde buluşturarak konforun ön planda olduğu fakat estetikten de asla ödün vermeyen bir duruşa sahip olabilirsiniz.

Modernist ruhunuzu açığa çıkarmak istediğinizde ise bol kesim pantolonları kimono tarzı ceketlerle buluşturan karışımları deneyebilirsiniz. Kısa ve bol duruşlu şortları crop top ya da büstiyer ile kombinleyerek rahat ve çekici bir aritmetik oluşturabilirsiniz. Yarattığınız aksanları özgün çerçeveleri nitelikli camlarla buluşturan güneş gözlükleri, heykelsi şapka tasarımları, minik sırt ya da bel çantaları ve sneakerlar ile tamamlayabilirsiniz.

Yaşamı doğanın kalbine taşırken şık duruşunuzdan ve özgün tarzınızdan vazgeçmek istemeyen silüetler aradıklarını Rivus kreasyonlarında buluyor. Siz de nefis kumaşları modern tasarım çizgileriyle buluşturan Rivus ile hayatın her dakikasında kendinize özel stilinizi dışa vurabilirsiniz.