Evden Çalışırken Şıklığınızdan Ödün Vermeyin

Özellikle mottosu özgürlük olan silüetlerin ve freelance çalışanların en çok tercih ettiği çalışma şekli home office, günümüzde çok daha yaygın hale gelmiş durumda. Neredeyse bir yıldır dünya üzerindeki etkisini sürdüren pandemi, markaları dijital dünyanın sunduğu kolaylıklardan faydalanmaya ve evden çalışma stratejilerini güçlendirmeye yöneltti. Tabii bu döneme kadar dijitalleşmeye ve yeniliklere açık olan firmalar ve marka yöneticileri bu modern düzene uyum sağlamıştı. Fakat artık evden çalışma düzeni çok daha yaygın ve uzmanlar bu süreçte yaşanan köklü değişikliklerin çoğu marka için kalıcı olacağı konusunda hemfikir. Yani bizleri artık home office tarzının hakimiyetinde bir iş hayatı bekliyor diyebiliriz. Peki, oldukça konforlu görünen evden çalışma stili gerçekten herkese uygun mu? Yoksa başta motivasyon olmak üzere farklı sorunlar oluşabiliyor mu?

evden çalışma ortamı

Özgür, Konforlu ve Kimi Zaman Zorlayıcı Bir İş Modeli: Evden Çalışma

Dışarıdan bakınca evden çalışma saatlerinin çok daha konforlu olduğu düşünülse de bu süreçte birtakım sorunlarla da karşılaşılabiliyor. Bunların başında da motivasyon eksiklikleri geliyor. Bir ofis ve çalışma ortamının yarattığı odaklanma havasını yaşam alanlarında yakalamak çok kolay değil. Sonuçta ev bizlerin daha çok sığınak, keyif ve dinlenme alanı, arınma noktası olarak gördüğümüz bir mekan. Böyle bir bakış açısı doğrultusunda evden çalışma zorlayıcı olabilir. Yaşanan odaklanma problemleri performans düşüklüğüne yol açabilir ve neticede markalara yön veren silüetlerin başarı grafiğini olumsuz etkileyebilir.

Ayrıca iş arkadaşlarından uzak kalmak ve önemli kararların alındığı toplantı saatlerini dijitale taşımak da sıcak ve yüz yüze bir ortam tercih edenler için sıkıntı yaratabilir. Ama elbette tüm bu sorunları aşmak ve evden çalışma modelini maksimum verime taşıyarak sürekli yükselen bir başarı ve marka değeri grafiğine sahip olmak da mümkün. Önemli olan yaşam alanlarına ve duruşa birkaç dokunuş yapmak. Sonrasında yeni düzene entegre olan beden ve ruhun yaşamınıza kattığı yüksek enerji ile iş dünyasına yön vermeye devam edebilirsiniz.

Gerçek Bir “Home Office” Kurgulayın

Her şeyden önce evde bir çalışma alanı yaratmak şart. İnsan bedeninin anatomisi üzerine yoğunlaşan, kalite odaklı parçalar ile kendinize size özel bir çalışma ortamı hazırlamalısınız. Odaklanmanıza yardımcı olacak bir düzen kurgulayarak ofislerde elde edilen verimin çok daha üst seviyesini evlere taşıyabilirsiniz. Evin bir odasını evden çalışma parametrelerine uygun bir şekilde dekore edip yeni iş yeriniz olarak görmeye başladıktan sonra performansın ciddi oranda arttığını gözlemleyebilirsiniz.

home office çalışma ortamı

Duruşunuzdan Asla Ödün Vermeyin

Yapılan araştırmalar evden çalışma saatlerine başlamadan önce ofise gidecek gibi hazırlanmanın motivasyon ve dolayısıyla performans üzerinde olumlu etkiler yarattığını gösteriyor. Sonuçta her zaman stilini koruyan, görünüşü kendi istediği gibi şekillendirebilen kadınlar yükselen özgüvenleri sayesinde iş hayatını domine etmekte hiç zorlanmıyor. Bu enerjiyi evden çalışma ritüeline entegre edenler de başarısızlık ve motivasyon düşüklüğü gibi sorunlar yaşamıyor.

Bahsettiğimiz bu sonuca ulaşmaksa oldukça kolay. Yapılması gereken tek şey, evden çalışma döneminde de tıpkı ofise gider gibi yaşamak. Sabah kalktıktan sonra biraz spor ve ardından ferahlatıcı bir duş ile güne başlanabilir. Sonrasında kendi stil haritanıza uygun ofis kombinlerinizi o günün programına uygun bir makyaj duruşu ile tamamlayabilirsiniz. Her haliyle kusursuz görünen silüetinizle iş dünyasına damga vurabilirsiniz.

Styling ekibimizin sizler için hazırladığı 'Home Office Şıklığı' koleksiyonuna göz atmak için tıkla!

Kombinleme aşamasında kendinizi özgür hissedebilirsiniz. Sonuçta bedeniniz ev ortamında olduğu için maksimum konfora ulaşmayı tercih edecektir. Siz de hem onu hem de içinizdeki iş kadınını memnun edecek parçalara yönelebilirsiniz. Bol kesim pantolonlar ve yırtmaç detaylı etekler bu noktada aradığınız rahatlığı size sunabilir. Vücudu okşayan kumaşların estetik bluzlara dönüştüğü parçalarla kombini güçlendirebilirsiniz. Göz alıcı duruşunuzu tamamlayacak bir ayakkabı ve üzerinizdeki parçaların seviyesini yükseltecek aksesuarlar seçmeyi de ihmal etmemelisiniz. Tüm bu adımları izleyip stilinizi bütünüyle ortaya koyduğunuzda yürüyüşünüzün ve çalışma masasında oturuşunuzun değiştiğini; iş saatlerinde çok daha verimli bir şekilde çalıştığınızı ve toplantılara hükmettiğinizi göreceksiniz.

Evden çalışma saatlerinde bedeni konforla buluşturacak, yarattığınız tasarım kültürünü özgürce dışa vurmanızı sağlayacak muazzam parçalar için Rivus kreasyonlarını inceleyebilirsiniz.


Daha eski yazı Daha yeni yazı