Tarzınızı Kimono ile Canlandırın

Uzak Doğu’nun gizemlerle dolu kültürünün estetik unsurları kimonolar, tarzına alternatif nüanslar katmak isteyenlerin vazgeçemediği parçalar arasında yer alıyor. Kökenleri çok eskiye dayanan ve içerisinde çok özel, kültürel şifreler bulunduran bu mistik kıyafet ilk etapta sahil kombinlerinde yüzünü gösterdi. Zamanla her geçen yıl farklı stil kodlarıyla harmanlanan kimono dizaynları bugün modaya öncülük eden markaların ve kapsül koleksiyonlarla ön plana çıkan tasarımcıların ellerinde yeniden yorumlanıyor. Farklı stillere entegre edilerek kişisel trend haritalarına masalsı dokunuşlar yapma imkanı sunan kimonolar büyüleyici formlarıyla moda severleri kendilerine hayran bırakıyor. Artık kimono tasarımları zamana hükmeden ve günün her anında stili tamamlayan büyülü parçalar olarak karşımızda.

Tarihin Tozlu Sayfalarından Sıyrılıp Gelen Bir Moda İkonu: Kimono

Kimono, Japonya ve Japon kültürü denildiğinde ilk akla gelen, oldukça farklı ve özel bir kıyafet. İlk kez 5.yy’da ortaya çıktığı düşülen bu kıyafetin tarihe tanıklık ettiğini söylemek yanlış olmaz. Geleneksel tarz kimonolar aslında bir kadının toplumdaki statüsünü, yaşını ve medeni halini temsil eden kıyafetler olarak karşımıza çıkıyor. Yere kadar uzanan, kolları bileklere doğru açılan ve sırt bölgesinde obi olarak adlandırılan büyük bir bağlama detayı bulunan bu kıyafeti giymek büyük bir ustalık istiyor.

Tabii modern metaforlarla yeniden şekillendirilen modeller geleneksel tarzın zorlayıcı özelliklerinden uzak. Hatta oldukça zahmetsiz ve konformist diyebiliriz. Fakat bu geleneksel kimono tasarımlarının son bulduğu anlamına gelmiyor. Japonya’da hala eski stil tasarımlar seremonilerde ve özel günlerde kullanılıyor.

kimono kombini

Egzotik Sahil Tarzının Mistik Tamamlayıcıları

Arkamızda kalan 10 yıl içerisinde kimono tarzının evrimleşmesine şahit olduk. Japonya’nın gizlerini taşıyan bu kült kıyafet günlük yaşama ilk kez sahil kombinlerinde dahil oldu. Altın rengi egzotik kumsallar üzerinde salınan bedenleri güneşin zararlı ışınlarından zevkle koruyan bu parçalar kısa zamanda trendler arasına girmeyi başardı.

Bol kesimi ile sıcak günlerde konfor sunan, kaliteli kumaşı ile teni okşayan kimonolar kumsallarda normcore bir duruş yakalamak isteyenler için ideal. Havuz başı ve kumsal kombinlerinde genellikle çiçek desenli formları tercih edilen bu parçalar her stilden bikini ve mayo ile kusursuz bir ahenk yakalayabiliyor.

Modern Kombinlere İşlenen Tasarımlar

Tartışmasız, kimono görenlerde hipnotize etkisi yaratabilecek, enfes bir moda ikonu. İşte bu benzersiz formu ve enerjisi onun farklı stil aritmetiklerine uyum sağlamasını kolaylaştırıyor. Şifon, saten, viskon, paraşüt ve deri gibi farklı kumaş türleri ile yeni bir boyut kazandırılan tasarımlar, tarzını oluşturmuş kendinden emin kadınların gardıroplarındaki yerlerini almaya hazır.

Kimono sokak tarzının estetik temsilcilerinden biri. Jean ve kısa şort kombinlerinin lezzetini artıran bu parçalar kullanıcısını özgürleştiren bir etkiye sahip. Hem sneaker modelleri hem de feminen topuklularla tamamlanabilen kimono odaklı metropol tarzı, hazırlık için kısıtlı zamanı olan kadınların estetik ödün vermemesini sağlayan ve hayat kurtaran bir stil. Şehirli duruşunda monokrom tarzdan vazgeçemeyen yalın ve duru silüetlerin tercihi ise, desensiz ve tek renk parçalar. Özellikle siyah ve bordo gibi koyu tonların ön plana çıktığı bu modeller sade stiliyle baş döndürmek isteyenleri kendine çekiyor.

kimono

Modanın Zamansız Karakteri Deri ve Kimono Birlikteliği

Günlük hayata tamamen entegre olan kimono stili zamana meydan okuyan kombinlerin başkahramanı. Her parça ile kusursuz bir uyum yakalayabilen bu büyülü moda ikonu artık stil sahibi silüetlerin hem yaz hem kış gardıroplarında yer alıyor. Bu bağlamdaki rolü deri ile pekiştirilen kimono özgünlüğe vurgu yapmak isteyenleri kendine çekiyor.

Tüm bu bakış açılarıyla yaklaşıldığında kimonolara outdoor kreasyonlarında da rastlamak mümkün. Bu efsunlu ikonu modanın zamansız materyali deri ile bir araya getiren yenilikçi tasarımlar farkını yaşamın her dakikasında ortaya koymak isteyen kadınlara özel. Hem kısa ceket formunda hem de uzun manto şeklinde üretilen deri kimonolar tüm dikkatleri üzerine çekebilecek çok güçlü bir enerjiye sahip. Belden gelen kuşakla spotları bedenin gizleri üzerine çeken parçaların yer aldığı koleksiyonlarda kapüşon detayıyla hareketlendirilen modeller de bulunuyor.

Kimono yapısını modernizm süzgecinden geçiren parçalar eklektik bir stil haritasına sahip silüetlerin favorilerinden. Kimononun kendine özgü duruşunu asimetrik formlar, volanlar ve şal yakalarla yükselten modeller duruşuna sofistike dokunuşlar yapmak isteyenlerin beğenisini topluyor.

siyah kimono

Siz de teni okşayan akışkan kumaşları ve deri materyalleri kimono formuna ulaştıran eşsiz tasarımlarla özgün tarzınızı kültürel nüanslarla besleyebilirsiniz. Japonya’nın kendine has atmosferini çağdaş stil aritmetikleriyle sentezleyen ve deri ile kimono tarzını bir araya getirerek göz alıcı modeller sunan Rivus ile istediğiniz zaman tanışabilirsiniz.